SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Search Engine Optimization), internet programların arama motorlarına belli kurallar, düzenler halinde getirilmesi ve sitelerin aramalarda en üstte çıkmasını sağlayan bir sistemdir.

SEO, aranan kelime niteliğinde en üstte çıkmayı amaçlar. Bu sebep ile üst sırada olan web sitesi fazla tıklama alır. Ama SEO ile önemli olan fazla kaliteli tıklama almaktır. Ayrıca ek olarak rakip sitelerin de incelenmesi gerekir.

SEO’nun stratejisini anahtar kelime belirler. Potansiyel ziyaretçiler belirlenmeli ve ardından buna uygun anahtar kelime seçimi yapılmalı. Bunu yaparken de birden fazla seçenek yerine etkili bir tek seçenek bulmaya dikkat edilmeli.

Belirlenen site, ziyaretçiye hangi anahtar kelime sunulmalı sorusu ile yola devam edilmeli. Bu doğrultuda iyi düşünmek gerekir.

İç Optimizasyon olarak ayrılan kısımda; web site içerisindeki değişiklikler ve düzenlemeleri kapsar. Şöyle ki;

Başlık ve açıklama uyumlu olmalıdır. Ayrıca başlık, akıcı,anlaşılır olmalıdır.

Web site konuyla alakalı kaliteli içerikler üretmelidir. Aynı zamanda web site hızlı ve kullanışlı olmalıdır.

Dış optimizasyon kısmında; site dışında gerçekleşen etkileşimler ve paylaşımlar yer alır.

SEO; uzun vadeli, düzen isteyen ve değişimleri aktif bir sistemdir. Gelişen, değişen her duruma adapte olabilmelidir. Uzun vadede doğru kullanıldığı taktirde yararları ortaya çıkacaktır.

SEO eğitimi, online kurslar aracılığıyla alınabilir. Gelişmeleri yakından takip ederek, değişimlere ayak uydurarak SEO kavramını anlamak daha kolay olabilir.

Profesyonel Destek Alın!

İhtiyacınız olan hizmet için hemen uzman ekibimizden profesyonel ve kaliteli destek alın. Hemen iletişime geçin.