Influencer Marketing

Influencer Marketing, etkileyici pazarlama anlamına gelir. Sosyal medyanın aktifliği ve popülerliği nedeniyle oldukça sık duyduğumuz bir kavramdır.

Influencer Marketing; Instagram, Youtube, Twitter gibi sosyal mecralarda geniş bir kitleye hitap eden, takipçi sayısı çok olan kullanıcıların hesaplarında içerik olarak marka/ürün tanıtımı ve pazarlaması yapmasıdır. Deneyimlerini, kullandığı ürünleri, tercih ettiği markaları belirten kişiler Influencer olarak adlandırılır. Influencer’lar sayesinde tanıtım ve pazarlama işlemi sosyal medya üzerinden kolayca işlenebiliyor; kullanıcılar mesajları en etkili şekilde alıyor.

Günümüzde sosyal medyanın etkisi, hayatımızın her alanında etkili olabiliyor. Her konuda bize bir fikir sağlayabilen kişilerin olması çoğu zaman tercihlerimizin yönlendirilmesinde etkili oluyor. Bu kişiler için popüler, ünlü, fenomen kavramlarını kullanabiliriz. Hemen hemen herkes tarafından bilinen fenomenler; alışveriş, mekan, yer, şehir vb. her konuda takipçilerine seçenekler sunup karar verme aşamasında etkili olurlar.

Marka/ ürün, ınfluencer marketing stratejisi sayesinde kitlesine daha kolay ulaşabilir, öncü olan fenomenler sayesinde beklenenden fazla etki yaratabilir.

Influencer belirlenirken önemli olan sağlanacak hizmettir. Marka/ürün, kuruma uygun kişilerce doğru mesajı vermeyi amaçlamalıdır. Doğru kişi seçimi tanıtım ve pazarlama konusunda kolaylık sağlayacaktır.

Influencer ile marka/ ürün arasında uyum olması gerekir.

Marka/ ürün tanıtımının yapılması istediği konu hakkında uygun bir içerik belirlemelidir. Doğal duracak ve reklam izlenimi vermeyen bir içerik hazırlanmalıdır. Bu konuda ınfluencer kararlarına göre de hareket edilebilir. Çünkü takipçisini bilen ve takipçisine nasıl bir içerik sunması gerektiğini bilen influencer’lar marka/ürün açısından doğru bir seçim olur.

Profesyonel Destek Alın!

İhtiyacınız olan hizmet için hemen uzman ekibimizden profesyonel ve kaliteli destek alın. Hemen iletişime geçin.